Türkiye Haritası olarak açtığımız turkiyeharitasi.gen.tr sitemizde haritalar konusunda başlıca yararlandığımız kaynak ünlü web sitesi Google’nin haritalar hizmeti olmuştu. Şu an için zaten piyasada en detaylı harita hizmeti veren kurum Google’dir. Bizlerde bu hizmetlerden yararlanarak sizlere sunduk. Elbette sadece Google’ye bağlı kalmadık fakat Google haritalar hizmeti sitemizde ki konuların önemli bir kısmını oluşturacaktır.

Google Harita anasayfasına gitmek için : maps.google.com linkini kullanabilirsiniz.

Google Haritayı Kullanmak

Google harita kullanımında aslında bilmeniz gereken sadece 2 unsur vardır. Bunlarda sadece sağa sola gitmek ve haritayı genişletip küçültmektir. Bu iki olay ile aradığınız ve istediginiz bilgilere zaten erişeceksinizdir. Bu eylemler için yapmanız gereken sol tarafta bulunan oklardır. Bu oklar ile sağa – sola, yukarı – aşağı giderken aynı zamanda okların hemen altında bulunan cetvel ile haritayı detaylaştırabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
TEILEN
Sonraki İçerikŞehir Bulma Oyunu
Sınıf Öğretmeni Tahir Dinç
Tüm öğrencilere merhaba, dersleriniz konusunda sizlere yardımcı olabilecek içerikleri sağlayıp sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz ülkemizi tam ve doğru şekilde tanıtmaktır.
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
seyran
seyran
12 yıl önce

selam nasilsiniz ben istanbulun haritasina bakmak istiyorum olurmu

serkan
serkan
9 yıl önce

hanı la qöztermıyo