Perşembe, Mayıs 9, 2024
Ana SayfaEğlenceOrta Doğu'da Ülke Yerleri Bulma Uygulaması

Orta Doğu’da Ülke Yerleri Bulma Uygulaması

Sevgili öğrenciler bu kez sizlerle kolay gibi duran fakat zor bir oyunla karşınızdayız. Orta doğu‘da bulunan ülkelerin yerlerini tam olarak biliyor musunuz bu uygulama ile ölçebilirsiniz. İçerisinde ülkemizinde bulunduğu uygulamada ilk önce en iyi bildiğiniz ülkeleri yerleştirin daha sonrasında diğer ülkelere göz atabilirsiniz. Bu oyun sadece öğrenciler değil yetişkinler de deneyebilir. Zor bir oyundur ve bakalım siz hepsini bulabilecek misiniz.

Nasıl Oynayacaksınız

Oyunda ülke isimleri “İngilizce” yazmaktadır. Ülkeyi mousenizle tutun ve ardından haritada olması gereken yere ülke ismini bırakın. Evet hepsi tamamen bu kadar. Kaç yanlış yaptığınızı saymaya başlayabilirsiniz.

3.8 12 votes
Article Rating
Sınıf Öğretmeni Tahir Dinç
Sınıf Öğretmeni Tahir Dinç
Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu Dinç, Öğrencilere Faydalı Olabilmesi İçin Türkiye Haritası'nda Ders İçeriklerini Oluşturmaktadır.
RELATED ARTICLES

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Tassadit
Tassadit
8 yıl önce

bu gfczel makale ie7in teşekkfcr edierz. Url rewrite bazan e7etrefil olabilmekte. Bu konudaki karşılaşılan veya karşılaştığınız sorunlar ve e7f6zfcmleri ile ilgili f6nerilerinizi paylaşırmısınız?

ertan
ertan
8 yıl önce

eğlenceli ve gelişime açık hafızayı güçlendirme için güzel bir uygulama

Savaş Aşık
Savaş Aşık
8 yıl önce

Güzel bir oyun. Beğendim.

Ecelfe Dığımzâde
Ecelfe Dığımzâde
3 yıl önce

Her ne kadar ODTÜ kısaltmasında ayrı yazılmış olsa da Ortadoğu kelimesi aslında birleşik yazılır. Öte yandan değil, ilk yandan; hayâta böyle ecnebî gözüyle bakma marazından kurtulmayı acabâ hiç düşündük mü? Grinviç’ten bakarsak tabi’î ki ortadoğu (middle-east) diye görürüz. Türkiye’den bakmayı akıl etmiyor muyuz acabâ?

Last edited 3 yıl önce by Ecelfe Dığımzâde
- Advertisment -

Most Popular