Türkiye Haritası olarak açtığımız turkiyeharitasi.gen.tr sitemizde haritalar konusunda başlıca yararlandığımız kaynak ünlü web sitesi Google’nin haritalar hizmeti olmuştu. Şu an için zaten piyasada en detaylı harita hizmeti veren kurum Google’dir. Bizlerde bu hizmetlerden yararlanarak sizlere sunduk. Elbette sadece Google’ye bağlı kalmadık fakat Google haritalar hizmeti sitemizde ki konuların önemli bir kısmını oluşturacaktır.

Google Harita anasayfasına gitmek için : maps.google.com linkini kullanabilirsiniz.

Google Haritayı Kullanmak

Google harita kullanımında aslında bilmeniz gereken sadece 2 unsur vardır. Bunlarda sadece sağa sola gitmek ve haritayı genişletip küçültmektir. Bu iki olay ile aradığınız ve istediginiz bilgilere zaten erişeceksinizdir. Bu eylemler için yapmanız gereken sol tarafta bulunan oklardır. Bu oklar ile sağa – sola, yukarı – aşağı giderken aynı zamanda okların hemen altında bulunan cetvel ile haritayı detaylaştırabilirsiniz.

TEILEN
Sonraki İçerikŞehir Bulma Oyunu
Sınıf Öğretmeni Tahir Dinç
Tüm öğrencilere merhaba, dersleriniz konusunda sizlere yardımcı olabilecek içerikleri sağlayıp sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz ülkemizi tam ve doğru şekilde tanıtmaktır.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
serkanseyran Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seyran
Ziyaretçi
seyran

selam nasilsiniz ben istanbulun haritasina bakmak istiyorum olurmu

serkan
Ziyaretçi
serkan

hanı la qöztermıyo